یزد

سیدمحمد میرقانعی، نماینده هلدینگ پیشگامان در استان  یزد، با بیان این‌که رویداد علمی «تا ثریا» در تاریخ ۱۱ آبان ماه در سالن همایش‌های دکتر شاهی دانشگاه یزد با حضور شرکت‌های فناورانه و دانش‌بنیان برگزار شد،‌ اظهار کرد: تقویت ظرفیت های داخلی و معرفی آنها به جامعه هدف مهمترین رویکرد این رویداد علمی و فناوری است.

وی افزود: این رویداد در ارتباط با اشتراک گذاری ظرفیت‌های استان و کشور به صورت علمی بوده و به دو شیوه اشتراک گذاری نیازهای فناورانه و به اشتراک گذاری نیازهای پشتیبانی دانش بنیان به کمک سرمایه گذار اتفاق خواهد افتاد و در حقیقت با اشتراک گذاری مسائل فناورانه توسط سرمایه گذار و سرمایه پذیر به سمت تولید محصول بهتر گام برخواهیم داشت.

رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه الغدیر تصریح کرد: تاکنون ظرفیت‌های خوبی در استان به میدان آمدند از جمله ستاد فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان استان و قرارگاه جهاد علم و فناوری استان که با توجه به ظرفیت‌های استان و این‌که این رویداد یک جریان دائمی خواهد بود انتظار داریم نتایجی متفاوتی را نسبت به استان‌های دیگر شاهد بودیم.

میرقانعی در پایان با اشاره به تشکیل پنج کمیته برای برگزاری این رویداد خاطر نشان کرد: در این رویداد کمیته‌های راهبری و سیاستگذاری، سرمایه گذاری و سرمایه پذیری، ارزیابی و داوری، اجرایی و اطلاع رسانی و تبلیغات شکل گرفته است.